Čo zažila I.trieda - Motýliky

Pani učiteľky: Marienka, Anička 

 

Pre jarné obdobie je veľmi typická zmena počasia. Keďže sa v marci vystriedali skoro všetky typy počasia, je vhodné, aby si naše detičky zopakovali a upevnili to, čo sa v škôlke o počasí naučili. Každé ráno v našom "rannom kruhu" spoločne určujeme počasie za oknami. Detičky sú naučené vyjadriť počasie mimikou - slniečko sa smeje, mrak sa mračí,...

Bahniatka

22.03.2020

Motýliky využili krásny slnečný deň a vybrali sa na vychádzku z ktorej neprišli naprázdno. Priniesli si krásne bahniatka, ktorým sa veľmi potešili.

Motýliky sa v druhom marcovom týždni preniesli do rozprávkového kráľovstva a to do rozprávky o Šípkovej Ruženke, v ktorej si všetci s radosťou zahrali a zaspievali. Taktiež si vyrobili kráľovské korunky.

K našim najmenším motýlikom v mesiaci marec - mesiac knihy, zavítala naša dobrá kamarátka kniha. Deti si s radosťou a nadšením prezerali obrázky a čo bolo najmilšie, podelili sa aj so svojimi kamarátmi o svoju obľúbenú knihu, ktorú si priniesli z domu.

Pri jazierku

22.03.2020

Posledný februárový týždeň sme sa venovali téme pod vodnou hladinou a tak sa motýliky vybrali pozrieť jedno jazierko s rybkami.

Posledný januárový týždeň sme sa v triede motýlikov venovali téme "Zima v knihách". Naši najmenší sa preniesli do rozprávky o deduškovej rukavičke, v ktorej si aj sami zahrali.

Naše najmenšie motýliky sa tešili z januárového snehu a na dvore sa vyšantili dosýta.