Čo zažila II.trieda - Žabky

učiteľka: Katka 

 

Mesiac november sme s deťmi z triedy žabiek v rámci environmentálnej gramotnosti, na ktorú sa naša Materská škola zameriava, venovali životným prejavom rastlín. Konkrétne sme sa venovali klíčeniu reďkovky. Nešlo len o také obyčajné klíčenie v zemi, my sme si semienka zasadili do hygienických vreckoviek, ktoré sme vložili do skleneného pohára a...

Tretí novembrový týždeň sme v našej materskej škole venovali poznávaniu našej obce - Ruskova. Detičky postupne spoznávali verejné inštitúcie a služby v dedinke, ale i jej tradičnú regionálnu kultúru a najznámejšie prírodné krásy regiónu.

Mesiac október patrí úcte k starým rodičom, preto sme pozvali k nám do materskej školy pani M. Verebovú, ktorá s radosťou prišla prečítať deťom z I. a II. triedy rozprávku počas odpočinku. Deti rozprávku O deduškovi Večerníčkovi a jeho jesennej úrode so záujmom počúvali a neskôr zaspali.

Motýliky a Žabky počas vzdelávacej aktivity pomenovali a triedili jesennú úrodu zo záhrad na ovocie a zeleninu, v pracovných listoch si vyfarbili niektoré druhy ovocia a zeleniny, neskôr sa detičky s veľkou chuťou pustili do ochutnávky ovocných a zeleninových mís.

Možno si ešte dodnes pamätáte svoju bábiku, ktorú ste tak nesmierne milovali, s ktorou ste spávali a možno ju ešte stále máte niekde tajne odloženú v skrini. Keď ju náhodne zbadáte, tvár sa vám rozjasní a vy sa v spomienkach vraciate do obdobia detstva. V mysli sa vám vynárajú spomienky na situácie, hry, dialógy. A určite sa tiež radi vraciate...