Čo zažila III.trieda - Ježkovia

Pani učiteľky: Martuška, Sofia 

 

Všetko o téme jar. Od malej Lúčky pod brehom, cez Veľkú noc, hmyzu, zvierat okolo vody, životného cyklu žiab, po vytvorenie záhonov, siate a sadenie do nich.

Jasienka

30.11.2020

Jesienka lietala ponad jesenné Slovensko a toto všetko sa dozvedela.

Posledný novembrový týždeň sme precestovali takmer celý vesmír. Deti pomenovali planéty, spoznali niektoré súhvezdia a tiež sa oboznámili s úlohou kozmonauta. S radosťou vytvorili planétam zo skladačiek obežnú dráhu. Detičky dostali domácu úlohu, vytvoriť planétu podľa vlastného výberu, ktorú s radosťou splnili, ukázali svoju šikovnosť. Všetkým...

Spoločne s detičkami sme sa rozprávali o našej dedine Ruskov, detičky svoju obec veľmi dobre poznajú. Pomenovali známe inštitúcie a dokonca vytvorili mapu, na ktorej ich zvýraznili. Každý si vytvoril svoj domček a na záver sme si zaspievali známu pieseň Dedina.

Október sa v našej škôlke nesie v znamení jesene. Detičky sa chceli pani Jeseni poďakovať za jej dary, a tak sa ju rozhodli prichystať na zimu. Spoločnými silami nahrabali v školskej záhrade kopy lístia. Rozhodli sa, že kopy budú slúžiť pre ježka na zahriatie v zimnom období.

:)

25.11.2020

Takí sme zlatí keď nás fotia, aj keď o tom nevieme.