rok 2019/2020

 

Sovičky zo IV. triedy získané vedomosti o časových vzťahoch zužitkovali pri zhotovení spoločného kalendára a stromu ročných období. Práca sa im veľmi páčila a deti s potešením charakterizovali ročné obdobia, priraďovali k nim mesiace roka a tešili sa, keď mohli rozprávať o svojom mesiaci narodenia alebo o svojom ročnom období:)

Pre jarné obdobie je veľmi typická zmena počasia. Keďže sa v marci vystriedali skoro všetky typy počasia, je vhodné, aby si naše detičky zopakovali a upevnili to, čo sa v škôlke o počasí naučili. Každé ráno v našom "rannom kruhu" spoločne určujeme počasie za oknami. Detičky sú naučené vyjadriť počasie mimikou - slniečko sa smeje, mrak sa mračí,...

Takto sa so zimou rozlúčili motýliky a ježkovia. Spoločne si postavili snehuliaka.

S detičkami si podľa vzoru vyrobíme rôzne kvietky (tulipán, sedmokráska, púpava), môžeme použiť biely papier a farbičky, ale aj farebný papier. Deťom kvietky nakreslíme a deti sa ich posnažia vystrihnúť. Na zadnú stranu kvietku nalepíme slamku, alebo špajdľu, alebo čokoľvek, čo doma nájdeme, tým vytvoríme kvietku stonku. Kvietky si pomenujeme a...

Známa rozprávka, v ktorej zvíťazia prasiatka nad hladným vlkom, sa zapáčila aj našim žabkám. V skupinkách potom vyrobili prasiatkam domčeky a každý si zhotovil aj svoje prasiatko.

Bahniatka

22.03.2020

Motýliky využili krásny slnečný deň a vybrali sa na vychádzku z ktorej neprišli naprázdno. Priniesli si krásne bahniatka, ktorým sa veľmi potešili.